Návody a diskuze o Gt4

... Titulek stránky ...

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3404)
 

Nelíbí (3052)
 

Normální (3052)
 

Super (3532)
 

Novinky

Odkazy

w.i.n.k.iCZECH GTA4 gt-racing.cz

Statistika

PRAVIDLA End Story TOUR /EST/

 

http://konzole.syspro.cz/granturismo4/diskuze_gt4.php

 

Soutěž se skládá z jednotlivých TOUR, každá TOUR z jednoho závodu v ARCADE módu. Počet je stanoven zatím na 4 závody v pořadí, které po vzájemné domluvě vyhlásí účastníci LAN a jsou to: Speedy, Corrado, Eddie a Balis. Tato pocta bude vyvážena sdělením časů v Diskuzi na sys, jak si ve stejných závodech vedli v LAN módu J .

 

Časový sled jedné TOUR.

Vyhlášení zadavatelem v DISKUZI GT4 na syspro vždy v úterý.

Až do vyhlášení výsledků je nutné zachovat tajnost zajetých časů. Dosažené časy posílejte do dalšího úterý do 22:00 na mail: TomekCZ@seznam.cz . 1x zaslaný čas již není možné měnit.

TOUR bude v úterý ve 22:00 večer uzavřena, vyhodnocena a všem rozeslány výsledky. Stejný den, tedy v úterý bude dalším zadavatelem v Diskuzi na sys vyhlášena TOUR nová.


 

Zadání Tour.

Výběr auta, tratě a počtu kol zadává jeden z nahoře jmenovaných. Typ gum si každý pilot určí sám.

Výběr auta

Jakékoliv z nabídky v ARCADE módu. Pozn.: auto koupené nebo vyhrané v GT módu se automaticky přepíše i do nabídky v ARCADE.

a) nesmí být koupeno v Bazarech. Seznam bazarových aut je zde jako příloha.

c) vybrané auto nesmí být již jiným pilotem použité v předcházejících ES TOUR.

 

Výběr závodu.

a) vybírat lze pouze ze čtyř bloků v Single Race (né Time Atack), dohromady 79 tratí včetně reversů.

b) vybraná trať nesmí být již jiným pilotem použitá v předcházejících ES TOUR.

 

Délka závodu, počet kol.

Zadání počtu kol závisí na trati a měl by být s časem okolo 10ti až 15ti minut.

 

Seting / nastavení aut a závodu.

Použití četů a kódů zakázáno.

Seting se skládá ze třech nastavení.

1) DRIVING OPTIONS - po kliku na vybrané auto.

Nastavit lze typ řazení, stupeň pomocníků AIDS, kvalitu a výkonnost soupeřů A.I.Cars a první a jedinou možnost nastavit typ pneumatik na kterých pojedou virtuální soupeři. Sportovním autům (JGTC, LM RC, RC a.p.) lze vybrat jen některý z typů RACING, běžným autům jen ze STANDARD nebo SPORTS. Nastavení není skoro možné z replay prokázat, proto je možné nastavit cokoliv.

2) OPTIONS / ARCADE

Po odkliknutí předcházející tabulky naskočí Startovní listina. Po otevření OPTIONS a ARCADE naskočí tabulka, kde je nutné navolit přesný počet kol určený zadavatelem, v položce TYRE WEARE navolit MILD, PENALTY a TIME LIMIT nastavit na hodnotu NONE. Nastavení je podmíněno možností a nemožností údaj v replay prokázat.

3) QUICK TUNE - UP. Seting vlastního auta Zde je u položky výkonu oproti minulé Tour změna. Je třeba nechat výkon na základní hodnotě a ta je 0%, jinak je jakékoliv porovnání s LAN nemožné. Pneu a váhu vozu je možné nastavit dle vlastního uvážení každým pilotem. Poznámka: Velký problém v LAN je nemožnost cokoliv v QUICK TUNE – UP nastavit, v LAN zcela chybí. Z tohoto důvodu byl pro ES Tour výkon ponechán na základním nastavení 0% bez možnosti jeho zvýšení. Tento údaj je možné v Replay prokázat, na rozdíl od změny váhy vozu. S tímto handicapem se musejí LAN účastníci vyrovnat a vybrat takové auto a trať, kde eliminují tuto jejich nevýhodu na minimum.

 

Bodování.

Stejné jako v minulé TOUR i Hlavních tabulkách GT4 avšak s rozdílem počtu bodů. Za první místo bude 15 bodú, za druhé 14, za třetí 13 bodů….. za patnácté 1 bod.

Celkový vítěz ES TOUR vyjde sečtením bodů všech TOUR. Při rovnosti bodů bude rozhodovat počet prvních míst v jednotlivých TOUR, při jejich rovnosti počet druhých míst, popř. třetích míst, čtvrtých míst atd. Poslední kritérium je sečtení všech časů. Za neúčast 0 bodů.

 

Způsob a čistota jízdy.

Jezdíme pro radost, neni snad nikoho, koho by těšilo vítězství nějakým nefér způsobem. Zkracování tratě, úmyslné odrazy od svodidel a "brždění" nárazem do zadní části auta soupeře je zakázáno, avšak kontakt se soupeřem při jízdě v "balíku", podobně jako v reálu je přípustný. Vyjetí mimo trať kde není patrný úmysl si trať zkrátit a nebyl-li v daném kole dosažen rekordní čas na jedno kolo není považován za přestupek s nutností jízdu opakovat.

 

Kontrola.

Fota se pořizovat nemusí, vznikne-li u někoho pochybnost, bude to spíš na čistotu jízdy. Povinností každého je nutnost uložit z dané TOUR Replay. Případné pochybnosti je třeba prostřednictvím Diskuze na sys řešit okamžitě vždy v následujícím týdnu tak, aby mohla být jízda před další Tour z memorky vymazána. Nárok na rezervování si místa na memorce nebude velký, nepřesáhne asi 100 kb.

Účast pilota není podmíněna žádnou registrací, je možné se zúčastnit i jen jediné ES Tour.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

                                          Start  jednotlivých Závodů

 

 

ES TOUR

datum

1

27.11.2007

2

4.12.2007

3

11.12.2007

4

18.12.2007