Návody a diskuze o Gt4

... Titulek stránky ...

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3404)
 

Nelíbí (3052)
 

Normální (3052)
 

Super (3532)
 

Novinky

Odkazy

w.i.n.k.iCZECH GTA4 gt-racing.cz

Statistika

Návod & pár rad do začátku

 Hned na začátku hry máte k dispozici 10.000 Kč- kdo chce může mít i Euro nebo USdolar -(hlavně nebrat východní marky ty už nechtějí ani ve sběrně) záleží na fantazii každého z vás.

Ten kdo hrál GT3,má výhodu dalších 100.000 a kdo GT4prologue má začátek ještě jednodušší celkem 110.000+ všechny bronzové licence.Jako základ vašich úspěchů je si udělat maximum licencí jednak je budete potřebovat,ale zároven´máte možnost dostat auto jako bonus,za vaše snažení.

Budu tedy vycházet z toho,že máte základních 5 aut,(šikovnější se stříbrnými licencemi i víc),ale zůstaneme u tohoto základu.Při pohledu do garáže je ideální si pro první závod vybrat Nismo 270 R.Jak už sám název napovídá je to mírně upravený spec.se 270 ps a výměna oleje,což bych chtěl podotknout,jako první věc kterou musíte udělat !!! vám přidá dalších 14 koníků což už je pro Váš první ostrý start pěkný základ pro vaši budoucí hvězdnou závodní kariéru.

Po prozkoumání mapy můžete vyrazit na Své první závody-pro sbírání zkušeností bych doporučil začátečníky,kde se alespon´trochu otrkáte.S tímto autem by jste neměli mít moc problémů se soupeři : na startu vám hra nabídne body čím vyšší číslo tím těžší soupeři a když ano tak prostě ze závodu vyjděte trojúhelníkem a pro další start dostanete jiné.(možná i těžší),ale každý další opakovaný výběr už záleží na Vás, Vaší šikovnosti a závodních zkušenostech.

Můžete se také rovnou vydat do spec.rallye což bych doporučil. Hned druhý závod od shora Costa Amalfi ,nebojte se, je po asfaltu a už ho znáte z licencí. Jde totiž o to,že v něm máte možnost vyhrát Váš první krásný závodní speciál Toyota RSC rally raid car se 423ps.Až ho budete mít vezměte si ho,závod vymažte-před každým už odjetým závodem se vás hra zeptá,tak pouze potvrdte pravé políčko(všechna auta se dají vyhrávat stále dokola).A nyní zažijete změnu jako kdyby závodila škodovka proti ferrari,jestliže jste to měli jen tak tak, nyní už není velký problém najet na soupeře 30 i více sec.Každé 2,3,4,...auto můžete prodat -265.000 to přece není k zahození néééé???? Ted´totiž přijde velmi smutná zpráva : Budeme utrácet. Nyní už nejsme žádní chudáci tak si koupíme rovnou Mercedes.Není to žádná láce(ale at nám sousedi závidí) 190.700 za SL 65 AMG neni zrovna málo (jsou i levnější) a z tržnice známé-Kup ši dva bude sleva,zde bohužel neplatí. ŠKODA, ale konkrétně tento model nemá v závodech u výrobce konkurenci,snad jen v SLR Mc Laren i když i ten se nechá porazit, popř.zopakujeme kouzelný trojúhelník. Tady už se vyplatí koupit si závodní chip,lepší pneu.-ideální je zlatá střední cesta S2 už máme volíme proto R3.Když jsme v tom utrácení můžeme přikoupit i nějaké to turbo-(výkonu není nikdy dost),ale není třeba.Nyní se u výrobce můžeme přesvědčit co Ti chlapci od stříbrných šípů vlastně umí.V závodech legendárních vozů získáme krásný speciál CLK touring car.To už za to stojí nééé???, a ve třídě SL hezkého veterána 300SL coupe z r.1964.Oba budeme později potřebovat a proto o nich píšu.Při pohledu do našeho zatím skromného depa zjistíme,že už máme zástupce třídy FF 4X4 FR pouze nějaké hezké a hlavně rychlé MR nám chybí. Tou dobou už by se v bazaru měl objevit Lotus Elise190sport. Když ne tak nezoufejte je tam dost často a kupte si u výrobce Opel Speedster nebo Lotus Elise111R z Rv.1998, také je oba budete potřebovat k dalším závodům u výrobců.

Nyní nastala chvíle pro Váš odpočinek. hra totiž nabízí i B-spec.modus což je v řadě GT novinka.Uvařte si v klidu kávu,sedněte si pohodlně do křesla,hra na majitele závodní stáje právě začíná. Na začátku každého závodu, (kromě spec.rallye)je vedle volantu i ikonka B-spec.a to je Vaše chvíle. Po startu nařizujete šipkama jak rychle má váš pilot jet,křížkem si měníte pohled,což je vhodné pro sledování a hledání optimální stopy,trojůhelníkem dáváte pokyn k předjíždění-ted¨už všech pomalejších a hlavně Vás zdržujících soupeřů-jsme tu přeci proto aby jsme vyhrávali a kolečkem příkaz k zajetí do boxů k výměně pneu - v průběhu závodu můžeme měnit jak druh,tak i tvrdost směsi vše záleží na opotřebení a později u delších závodů i dotankování,což je také novinka-když nenatankujete včas máte prostě smůlu a celý zbytek kola se k depu budete ploužit sotva 50-kou,a až vás podívaná omrzí můžete si kdykoliv roli zase vyměnit a pokračovat v závodě sami.Hra jde také 3x zrychlit což je vhodné hlavně při závodech na 24hod.strávíte u obrazovky pouze 8-(stejně vás to zhruba za hodinu omrzí).Po startu stiskněte R1a uvidíte tabulku s tím jak si vedete v závodě,kolik sec.,či dokonce metrů máte náskok nebo ztrátu,ale hlavně stav pneu.,v kterém kole jste byli na výměně a zásobu benzínu.Pro opětovný návrat ke sledování toho,co se děje na trati opět stiskněte R1.

V hrubém základě je to asi z mé strany všechno odcházím na kávu a budete-li ještě něco chtít vědět např.kde se nachází určité auto a pod.dejte vědět do diskuze.

Přeji Vám mnoho dobré zábavy a závodních úspěchů Milan

Zde si ještě můžete vybrat a shlédnout snad vše co se v GT4 jezdí - pro Vaší motivaci.